scoalamamei
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

medic pediatru in Szeged

4 participan?i

In jos

medic pediatru in Szeged Empty Re: medic pediatru in Szeged

Mesaj  nona Joi Apr 24, 2008 3:41 pm

http ://www.medlist.com/Magyar/Korhazak/098.htm

Szeged Megyei Jogú Városi Önkorm. Gyermekkórház és Ifjusági Rendelôintézet

6726 Szeged Temesvári krt. 35-37
Pf: 6701 387
Telefon: (62) 435-535 Fax: (62) 436-387
Email: gykri@mednetkht.hu Honlap:


vad ca la primul mesaj nu a aparut link-ul, asa ca am distantat http de :
...sper sa imi iasa acum

nona
Vizitator


Sus In jos

medic pediatru in Szeged Empty Re: medic pediatru in Szeged

Mesaj  nona Joi Apr 24, 2008 3:38 pm


ai acolo datele de contact si mai departe daca vorbesti in engleza te descurci cu ei...din experienta iti zic ca sunt foarte prompti si corecti, si npoti fi decat multumita.

nona
Vizitator


Sus In jos

medic pediatru in Szeged Empty detalii

Mesaj  dr. Mier Apr 09, 2008 5:08 pm

Poate ne dai mai multe detalii legate de boala bebeului tau (din fise, bilete), poate putem sa il vedem ...
dr.
dr.

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

medic pediatru in Szeged Empty Re: medic pediatru in Szeged

Mesaj  diapunctc Mier Apr 09, 2008 1:00 pm

La Szeged sunt destui romani care merg pentru diverse probleme; pe partea de pediatrie nu stiu pe nimenil; dar stiu persoane care au fost pentru alte domenii, direct la o clinica in Szeged, fara cunostinte, fara sa caute un dr. anume, si a fost ok.
Mult succes!

Din Arad s-au plans mai multe mamici ca le e greu sa gaseasca pediatri buni .... eventual ar mai putea incerca un pediatru bun din Timisoara (noi fiind majoritatea din Timisoara, stim mai multi pedietri de aici si putem face recomandari). E mai aproape si mai simplu, si o a doua parere sigur nu dauneaza.
diapunctc
diapunctc

Numarul mesajelor : 103
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

medic pediatru in Szeged Empty Re: medic pediatru in Szeged

Mesaj  Simona Mar Apr 08, 2008 8:52 am

Nu inteleg de ce in Szeged si nu in Timisoara.
Eventual sa cauti pe net in ungureste, poate gasesti vreun forum..ceva.
Oricum pediatrii cei mai buni sunt si cei mai ocupati si pana ajungi la ei te mananca "sfintii".
Eu as formula o scrisoare catre directorul spitalului tm, in care sa scriu toata istoria din punt de vedere medical si toata disperarea mea sufleteasca, as atasa toate analizele facute si scrisorile medicale (copii serox) poate asa ajunge la sufletul unui doctor bun. Dar sa te asiguri ca scrisoarea a ajuns la cine trebuie.
Povesti de genul "la noi in spital lucreaza numai profesionisti" am mai auzit si sunt satula, ideea este sa iti si rezolve cineva problemele.
Eu nu stiu un medic pediatru bun la Szeged, dar o sa intreb in stanga si in dreapta si o sa scriu daca aflu ceva.
bafta
Simona
Simona

Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

medic pediatru in Szeged Empty medic pediatru in Szeged

Mesaj  anca28 Lun Apr 07, 2008 7:59 pm

Buna tuturor
Eu sunt noua pe aici... e prima data cand postez ...si din pacate va scriu cu o problema - stiti cumva un medic pediatru bun la Szeged?
Este pentru o cunostinta care are un baietel de 4 luni cu care umbla prin spitale si pe la doctori de cand avea 3 saptamani. A avut probleme cu diareea / vomitat si febra mare. Initial s-a crezut ca e intoleranta la lactoza, dar in spital la Timisoara - cam acum o luna - au descoperit ca avea un microb luat aproape sigur din maternitate (din Arad). S-a facut bine, au stat o saptamana acasa si acum e din nou in spital, cu aceleasi simptome si am inteles ca i-a iesit si o infectie in sange. Mamica lui m-a rugat sa intreb daca nu cunosc un medic in Szeged, pentru ca vrea sa mearga cu bb acolo.
Voi cunoasteti pe cineva?

Va multumesc in avans ...

Anca

anca28

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 07/04/2008

Sus In jos

medic pediatru in Szeged Empty Re: medic pediatru in Szeged

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum