scoalamamei
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Gradinita de la 2 ani

5 participan?i

In jos

Gradinita de la 2 ani Empty cresa prin zona

Mesaj  ioana Joi Apr 24, 2008 9:10 am

eu pot sa iti recomand 3 crese:
- una cea de langa stadion(in spatele postei de la sala olimpia) unde te pot introduce oricand cred eu fara probleme...au si o curte amenajata recent unde isi petrec f mult timp
- si cea de pe muzicescu- am auzit lucruri f bune despre ea - au si bazin de inot...nu stiu daca mai functioneaza
- inca una langa spitalul judetean in spate la salvare si asta f cunoscuta prin zona
ioana
ioana
Admin

Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 16/01/2008

http://www.scoalamamei.com

Sus In jos

Gradinita de la 2 ani Empty caut cresa

Mesaj  adriana_dh Joi Apr 24, 2008 1:31 am

din pacate, caut cresa. nu era deloc in plan, urma ca de la 2 la 3 ani Lorand sa ramana cu soacra mea, insa varsta si sanatatea nu ii mai permit, cel putin deocamdata. si cum nu stiu ce va fi in lunile urmatoare iar inscrierile se fac din timp, vreau sa il inscriu si eu pe Lorand, macar sa am un loc asigurat pentru orice eventualitate. va rog sa ma ajutati cu urmatoarele informatii, daca puteti:

- cresa in calea sagului, girocului (macar adresa)
- cresa cu program si peste vara (daca exista asa ceva in timisoara)

noi stam in calea aradului si am vizitat deja cresa de pe brandusei, mi-a placut la prima vedere, si astept ziua de inscrieri in iunie; sper sa prindem loc. serviciul meu este in calea sagului, asa ca varianta cu cresa in acea zona este de asemenea acceptabila.
adriana_dh
adriana_dh

Numarul mesajelor : 62
Varsta : 44
Localizare : Timisoara, Cal. Aradului
Data de inscriere : 23/01/2008

Sus In jos

Gradinita de la 2 ani Empty Re: Gradinita de la 2 ani

Mesaj  Simona Lun Mar 03, 2008 2:30 pm

Era vorba de gradinita si eu vorbeam de fapt de cresa. Am inscris-o la gresa de stat cu program prelungit, nu mai stiu exact nr. cresei, in spatele statiei de salvare a spitalului judetean. Este si gradinita si cresa in aceeasi cladire, cresa pana la 3 ani, gradinita de la 
3 ani; cresa are un nr. si gradinita altul.
Simona
Simona

Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

Gradinita de la 2 ani Empty Gradi de la 2 ani

Mesaj  adela Dum Mar 02, 2008 12:57 pm

La care gradinita ti-a primit copilul de la 2 ani ?

adela

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

Gradinita de la 2 ani Empty Re: Gradinita de la 2 ani

Mesaj  Simona Sam Mar 01, 2008 9:35 am

Da am vrut sa o inscriu pe Valeria de la 1 an ca sa o trimit treptat cate 2 ore, apoi din ce in ce mai mult, dar cand am fost sa o inscriu m-au chemat tot mai incolo pana nu au mai fost locuri, asta tot cu un an inainte. Dar am reusit sa o inscriu de la 2 ani cu cerere inregistrata la spitalul de copii, la care au incercat sa-mi raspunda verbal. Dupa insistente in care ceream sa imi scrie pe o hartie ca nu au locuri si sa puna stampila ziceau ca nu sunt in masura. Cu lupta ne-am inscris fara mita. Stiu mai multe cazuri care s-au inscris cu mita si fara lupta. Poate daca mergeti in fiecare zi, sa verificati daca au inceput inscrierile, incepand cu un an inainte, reusiti fara mita si fara lupta.
Simona
Simona

Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

Gradinita de la 2 ani Empty Re: Gradinita de la 2 ani

Mesaj  iulia Vin Feb 29, 2008 7:34 pm

Am auzit ca trebuie sa inscri un copil la gradinita inainte cu un an , chiar doi! Stiti ceva? Este adevarat?
iulia
iulia

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 59
Localizare : Circumvalatiunii
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

Gradinita de la 2 ani Empty Re: Gradinita de la 2 ani

Mesaj  Simona Joi Feb 28, 2008 1:40 pm

De stat cresele sunt pana la 3 ani, iar gradinitele de la 3 ani. Asta este raspunsul pe care l-am primit eu de la crese si gradi, mai stiu ca cresa apartine de spitalul de copii iar gradinita de invatamant. 
Simona
Simona

Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

Gradinita de la 2 ani Empty Gradinita de la 2 ani

Mesaj  adela Mier Feb 27, 2008 1:32 pm

Stiti vreo gradinita de stat din Timisoara care ia copii de 2 ani?
Adela

adela

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 25/01/2008

Sus In jos

Gradinita de la 2 ani Empty Re: Gradinita de la 2 ani

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum