scoalamamei
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Mamica la 44 ani ????!!!!!

4 participan?i

In jos

Mamica la 44 ani ????!!!!! Empty Renasti!

Mesaj  iulia Mier Feb 20, 2008 8:12 pm

Draga Ana, renasti, te asigur ca daca iti doresti traiesti cum nu ai mai facut-o pana acum!! Este minunat iar minunea ce va veni te va intineri cu siguranta! Si la propriu si la figurat... Se spune ca alaptatul si martenitatea in general ajuta la secretia de hormoni ai fericirii... Tine-ne la curent! Succes!
iulia
iulia

Numarul mesajelor : 25
Varsta : 59
Localizare : Circumvalatiunii
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

Mamica la 44 ani ????!!!!! Empty Re: Mamica la 44 ani ????!!!!!

Mesaj  ioana Lun Ian 21, 2008 12:32 pm

parerea mea este ca fiecar face ceea ce simte... 44ani nu inseama ca corpul tau nu ar suporta o sarcina ci dinpotriva , personal cunosc un caz concret de mama la 44 ani, foarte implinita desi sarcina s-a produs din greseala- sau mai bine zis pe neasteptate

ioana
Vizitator


Sus In jos

Mamica la 44 ani ????!!!!! Empty Re: Mamica la 44 ani ????!!!!!

Mesaj  Cora Macarie Lun Ian 21, 2008 12:23 pm

Parerea mea e ca daca-ti doresti cu adevarat un copil varsta chiar nu conteaza...o sa vezi, pur si simplu simti ca-ti reda bucuria si tineretea...Eu m-am chinuit zece ani sa-l fac...cu o gramada de avorturi spontane...cu o gramada de spitalizari...dar intr-un final totul a meritat cu varf si indesat si as lua-o intr-o clipita de la capat. Asa ca daca esti o norocoasa si nu ai astfel de probleme,varsta este cel mai mic impediment.
Asa ca succes la facut "fetita" ca avem nevoie de nurori Very Happy
Cora Macarie
Cora Macarie

Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Mamica la 44 ani ????!!!!! Empty succes

Mesaj  dr. Lun Ian 21, 2008 1:13 am

Un copil e o fericire pentru intreaga familie cu atat mai mult cu cat ti-l doresti.Nu conteaza varsta ci mai degraba dorinta cu care tu impreuna cu sotul tau vreti aceasta sa se intample.
Mult succes!!!
dr.
dr.

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Mamica la 44 ani ????!!!!! Empty Re: Mamica la 44 ani ????!!!!!

Mesaj  Zdrenghea Alina Lun Ian 21, 2008 1:05 am

Am 23 de ani, nu pot sa iti dau sfaturi,dar daca esti sanatoasa si iti doresti mult nu vad ce te impiedica.
Stiu o multime de femei care au facut copii dupa 40 de ani,ii cunosc pe copii am copilarit cu ei si sunt foarte sanatosi,fericiti si impliniti.Majoritatea au avut o copilarie mult mai frumoasa decat a mea beneficiind de parinti maturi.
Zdrenghea Alina
Zdrenghea Alina
junior

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 39
Localizare : timisoara,mircea cel batran
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Mamica la 44 ani ????!!!!! Empty Mamica la 44 ani ????!!!!!

Mesaj  ANA Dum Ian 20, 2008 10:47 pm

Am 44 ani si intentionez sa am o "fetita ". Ce parere aveti ??????
De cateva luni port discutii pe aceasta tema cu familia, preteni...... si nu ma pot hotara.
99 % sunt de parere ca este o veste f.buna. Exclamation

ANA
Vizitator


Sus In jos

Mamica la 44 ani ????!!!!! Empty Re: Mamica la 44 ani ????!!!!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum