scoalamamei
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Si tatii au dreptul sa asiste la miracolul unui inceput

3 participan?i

In jos

Ar trebui tatii sa asiste la nasteri?

Si tatii au dreptul  sa asiste la miracolul unui inceput Vote_lcap100%Si tatii au dreptul  sa asiste la miracolul unui inceput Vote_rcap 100% 
[ 8 ]
Si tatii au dreptul  sa asiste la miracolul unui inceput Vote_lcap0%Si tatii au dreptul  sa asiste la miracolul unui inceput Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 8
 
 

Si tatii au dreptul  sa asiste la miracolul unui inceput Empty Re: Si tatii au dreptul sa asiste la miracolul unui inceput

Mesaj  Trafaleata Sam Ian 16, 2010 9:09 pm

Nu , nau dreptu pentru ca toate curvele se fut cu vrun negru si vreti peurma sa vada ei orgiile voastre , curvelor ..
Trafaleata
Trafaleata

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Si tatii au dreptul  sa asiste la miracolul unui inceput Empty Re: Si tatii au dreptul sa asiste la miracolul unui inceput

Mesaj  Simona Dum Apr 06, 2008 8:48 am

Parerea familiei noastre este ca sotul meu nu se simte in stare sa participe, pentru ca i se face rau daca vede sange.
Dar mie mi-a prins foarte bine ca a fost langa mine fina mea, care nascuse cu 5 zile inainte si era in spital. Ar trebui, ca daca nu vrea sotul sa participe, sa poata participa cineva daca eu vreau. Este foarte important ca in momentul nasterii, un moment foarte delicat, sa nu fii inconjurata de straini care se prefac ca te inteleg. A venit moasa cand nasteam sa ma tina de mana si se freca la ochi ca nu se trezise inca, in momentul ala mi-am smuls mana si am intors capul ca sa nu ii dau una. Daca nu era fina mea acolo nasteam in pat, ca nu eram in stare sa umblu prin spital sa gasesc pe cineva, aveam contractii la 2-3 minute si inca nu era nimeni acolo sa ma asiste sa nasc.
DA, AR TREBUI SA AIBA DREPTUL SA ASISTE TATA SAU BUNICA, SAU PRIETENA APROPIATA A MAMEI CARE A NASCUT SI STIE CU CE SA TE AJUTE.
Simona
Simona

Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

Si tatii au dreptul  sa asiste la miracolul unui inceput Empty Si tatii au dreptul sa asiste la miracolul unui inceput

Mesaj  CristianD Dum Apr 06, 2008 3:56 am

In viata avem parte in foarte mare proportie de momente triste. prea putine sunt momentele in care putem spune ca bucuria a fost nemarginita.; Un astfel de moment, pe care eu il consider de fericire si implinire sufleteasca est e miracolul nasterii

Probabil foarte multi dintre noi tatii ne-am gandit sa asistam la nasterea puiului nostru... faptura aceea scumpa care am asteptat-o noua luni de zile. Unii poate s-au poticnit insa in fata acelui moment delicat in care partenera de viata se afla intr-o situatie nu tocmai placuta pentru "ochiul si stomacul" lor. Intr-adevar iti trebuieste putin curaj sa faci acest lucru dar trecand peste astea am sa incep a va povesti ce inseamna defapt acel moment (pentru cei care nu stiu);eu fiind unul dintre norocosii care au asistat intr-un spital "de stat" (nu particular) la nasterea fetitei mele.
Am sa mint daca am sa va zic ca a fost usor : toata lumea ma scotea afara pe o usa si eu intram pe o alta pana cand nu au mai avut ce face si m-au lasat inauntru. Nu cunosc motivele legislative pentru care o persoana apropiata sa nu poata asista la nastere, dar mi-as dori sa stiu ca in Romania se va putea macar la cerere ca taticul sa aibe acces in salile de nastere.
De curand am aflat ca voi fii a doua oara tatic la sfarsitul acestui an si mi-as dori sa pot asista din nou la procedura. Imi aduc aminte primul contact vizual pe care l-am avut cu fetita mea....acei ochisori " dulci"si manutele ei cele mici,piciorusele inca in pozitie fetala, o viata noua la a carei creatie am participat... trup din trupul meu cum se spune.Bucuria euforica ce am simtit-o nu o pot descrie in cuvinte.Unii tatici folosesc alcoolul ca sa isi exprime bucuria nasterii copilui sau, mie insa mi-au fost necesare doar acele momente pentru a devenii euforic.Majoritatea oamenilor spun caci copii sunt urati atunci cand se nasc; ei bine in acele momente copilul meu avea pentru mine o frumusete mai mult decat ingereasca, simteam ca toate telurile vietii mele au avut un punct de convergenta in acele clpe si ca tot atunci se realizasera in totalitate, nimic altceva nu mai conta.

Si acum unori cand ma gandesc acele clipe , chiar daca ma aflu int-un moment foarte greu ,probabil ca reprezinta "acel ceva" care ma face sa ma ridic si sa merg mai departe
Se spune ca exista miracole, eu insa cred ca fiecare are miracolele sale. Asa cum medicina are miracole sau fenomene ce nu pot fii explicate din punct de vedere medical asa si fiecare om are parte de miracolul sau. Ei bine acela a fost momentul miracolui meu pe care sincer asa cum am mai spus si sus va avea loc din nou pentru mine la sfarsitul acestui an.
De data aceasta insa nu va mai avea loc in vechiul spital deoarece sotia mea a schimbat doctorul care insa asista la nasteri intr-un alt spital( in acesta nou accesul nu este prea facil). Nu am dat denumiri spitalelor fiindca probabil cei din Timisoara le stiu deja, si pentru ca doresc sa gasesc o solutie viabila general aplicabila tuturor acestor institutii tatilor doritori sa vada primele clipe si miracolul de care se pot bucura. Acum este foarte tarziu in noapte ca sa scriu mai multe dar sper sa revin curand cu noi adaugiri si poate comentarii despre acest subiect si nu numai cheers Wink
P.S. am sa incerc sa atasez si o poza de atunci https://i.servimg.com/u/f42/12/22/98/41/imag0011.jpg


Ultima editare efectuata de catre CristianD in Lun Apr 07, 2008 12:50 am, editata de 1 ori
CristianD
CristianD

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 45
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 14/03/2008

Sus In jos

Si tatii au dreptul  sa asiste la miracolul unui inceput Empty Re: Si tatii au dreptul sa asiste la miracolul unui inceput

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum