scoalamamei
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Help!!! Unde sa imi tin ziua????

+3
diapunctc
Zdrenghea Alina
dr.
7 participan?i

In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Petrecere de vis pentru cel mic!

Mesaj  sorina Mier Ian 12, 2011 9:18 pm

Vino la Zoomzi-free to be-cel mai nou si distractiv loc de joaca! Am creat un spatiu de joaca plin de veselie,unde copilul tau poate petrece,invata jocuri noi si unde isi poate testa indemanarea,creativitatea si imaginatia. In acest timp tu poti savura aroma celei mai proaspete cafele.
Tot noi organizam cele mai vesele si nastrusnice petreceri,aniversari! Copilul tau poate avea petrecerea visata: de la costumatii si animatori pana la surprize pentru cei mici. Va punem la dispozitie o locatie de poveste, muzica, karaoke, mancaruri delicioase, facepainting,concursuri si jocuri interactive modele de baloane si multa bunadispozitie!
Adresa noastra:
Str Vasile Alexandri nr3, intre Piata Victoriei si Piata Romana sau pe facebook: zoomzi( pentru poze si detalii locatie)
nr telefon 0728 926 535
zoomzi@zoomzi.ro
anamariagotzinger@zoomzi.ro

sorina
Vizitator


Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty PARTY copii si TEATRUL DE PAPUSI

Mesaj  hodoronktronk Mier Iun 24, 2009 4:50 pm

Vrei o petrecere de neuitat pentru copii,baloane modelate,face-painting (pictura pe fata),concursuri,jocuri,spectacole de papusi si marionete cu actori si manuitori profesionisti? Vrei un SUPER-PARTY pentru copii de vis?
Vrei un spectacol TEATRU DE PAPUSI, care aduce in fata copiilor povestile cele mai indragite intr-o forma dinamica, antrenanta si interactiva, oferind ocazia unei intalniri unice intre copii si marionete.
pentru mai multe detalii vizitati linkukl de mai jos:

http://hodoronktronk.ablog.ro/

Trupa HODORONKTRONK'S WORLD va sta la dispozitie cu actori si animatori profesionisti care stiu sa organizeze jocuri, concursuri si zbenguiala pe saturate.

Pe vremuri de criza, oferim preturi de criza !!!
hodoronktronk
hodoronktronk

Numarul mesajelor : 10
Data de inscriere : 24/06/2009

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  diapunctc Lun Feb 18, 2008 2:43 pm

Cel mai clar este, cred, mesajul d-nei de la Club Pinguin:
Oferta noastra:
37 ron de copil in care este inclus:loc de joaca +supraveghere,minidiscoteca +karaoke +efecte speciale,piza(optional snitel de pui cu garnitura de cartofi),tort(luminari +artificii),sampanie,suc natural sau acidulat(cappy,cola ,fanta),cadou surpriza pentru sarbatorit.
Avem un spatiu special amenajat cu topogan,piscina cu bile,trambulina,balansoare,jocuri,jucarii,calculatoare ,etc
Minim 10 copii.
Optional: zine,clouni,detectivi,face painting,tun confetti,tombola,etc.
Exista si un spatiu special amenajat pentru parinti unde acestia pot servi cafea,suc sau alte produse.
Pe noi ne gasiti in fiecare zi de la 10-00 la 19.30 la club .tel 0745-642082 Ardelean Ornela
adresa: B-ul Cetatii in spate la Bioclinica,str.Martir O. Munteanu nr.1.
Va multumim si va asteptam oricum la spatiul de joaca al clubului!


Doar pentru joaca e cu 7lei/ora (am zis si noi ca sigur os a mai mergem). Cand n-au party se poate.
Iar pentru party.... foarte similar cu ce-am gasit in alte parti (inclusiv aceleasi probleme la capitolul meniuri pentru copii, mentionate anterior, nu mai revin asupra lor, iar despre cadoul surpriza ...nu va bazati pe el - si-n pungile de pufuleti am gasit jucarii mai interesante). Oferta e pentru o eptrecere de 2 ore; se plateste suplimentar 60lei/ora (dar noi am stat peste 4 ore si am platit doar o ora suplimentara).
In rest pentru adulti se plateste ce se consuma de la bar - si poti sa aduci ce vrei pentru adulti, mancare sau bautura (si pentru copii poti aduce ce vrei, daca crezi ca e cazul). Noi am luat de la ei de la bar cafea/sucuri/bere/vin si am comandat tot prin ei pizza si pentru adulti, iar tortul a fost pentru toata lumea, nu doar pentru copii. Asa ca am ajuns la vreo 650lei, cu totul (si au fost vreo 25-30 de adulti, in afara de copii)
Din experienta noastra as spune ca e super spatiul de joaca si faptul ca adultii au mini-bar (mese si scaune) in aceeasi sala cu spatiul de joaca si pot sta cu copii oriunde (am inteles ca in alte cluburi parintii stau la alt etaj decat copii Shocked )
diapunctc
diapunctc

Numarul mesajelor : 103
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  Simona Dum Feb 17, 2008 7:50 pm

Adri sa cresti astfel inat sa fii multumita de tine si mandra de cine esti.
Dia ne spui si noua cat a costat in final si unde este acest club?
Se poate merge si fara ocazie (adica la joaca)?
Suna foarte interesant.
Simona
Simona

Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  diapunctc Vin Feb 15, 2008 4:25 pm

Am sarbatorit ieri 2 ani - la club Pinguin.
Si ma intrebam de ce m-am stresat eu de meniu, de tip de sucuri, de pizza, de modele de tort.... pe copii i-au interesat jucariile si atat. Cu greu i-am adunat la masa pentru pizza - si acolo majoritatea n-au mancat, au baut doar suc - si ar fi baut la fel de bine apa sau orice altceva ce tine de sete; si la tort iar i-am adunat cu greu si n-au fost interesati nici de tort nici de sampania de zmeura -au fost interesati doar sa fuga inapoi la joaca.
Mi-am facut probleme referitor la ce anume sa servim adultilor, ca o sa li se lase si copiilor ...de exemplu am decretat ca chips-uri nu servim, doar pufuleti, sa poata papa si micutii invitati .... nici vorba sa avem probleme. In afara de d-soara mea care a identificat o farfurie cu ciocolatele si in trecere de la un loc de joaca la altul tot se oprea si incerca sa mai ia o ciocolatica... n-au avut treaba copii deloc cu noi, nu le-a trebuit nici ce mancam noi, nici ce bem noi - mai exact nu le-a trebuit nici mami sau tati, ci au fost foarte incantati de spatiile amenajate expres pentru ei.

Iar jucariile - multe si fascinante pentru copii (dar asta stiam, ca a fost poate principalul motiv pentru care am ales clubul). Asa ca micii invitati s-au jucat non-stop; noi am mai stat cu ei din cand in cand, de drag si eventual pentru siguranta micilor kamikatze (desi era oricum o d-na draguta care statea cu ei si-i supraveghea). Pentru noi a fost primul chef la care e si Adriana si totusi am reusit sa stam la povesti cu prietenii, relaxati (si eu si tati, nu cu schimbul).

Adri s-a jucat non-stop: a alergat, s-a catarat si a sarit pe toate jucariile posibile; a stat cuminte sa i se cante La Multi Ani, a suflat in tort... si fuga la joaca; n-a mai vrut nici sa pape din tort, nici sa vada ce jucarii a primit (am deschis cadourile abia acasa). A fost super pentru ca ea s-a simtit excelent - a ras intr-una (si trebuie sa recunosc ca bucuria ei e tare molipsitoare si pentru noi).

Daca trag linie ...am iesit mai scump decat un party acasa, pentru adulti a fost cam acelasi lucru (stat la povesi la un pahar si cate ceva de rontait), in schimb copiii s-au simtit extraordinar (mai ales Adriana) - incomparabil fata de o petrecere acasa! => am facut o alegere buna Very Happy .

PS: de la atata joaca, azi dimineata, in loc de ora 8-9 cum e normal ora de trezit, Adri s-a trezit abia la 11:30 Very Happy
diapunctc
diapunctc

Numarul mesajelor : 103
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  diapunctc Mier Feb 06, 2008 8:14 pm

la prima vedere.... bine spus!

Am fost ieri din nou, dupa ce sambata stiam clar ca am rezevat clubul pentru 14 februarie (doar ne-a trecut d-na de acolo in agenda, de fata cu noi!) siluni am primit mail de la d-na responsabila de club ca pe 14 clubul e liber Shocked . Am dat in sfarsit de persoana responsabila... daca dadeam de ea initial nu cred ca organizam nimic acolo. M-a enervat destul de rau...dar sper sa in final ne-am inteles cumva.

Am reluat totul - pentru copii, au ei pachet minim obligatoriu; buuun!
pizza sau snitele cu cartofi prajiti Shocked ; ok - pizza! dar desigur fara porc sau mezeluri din porc (doar sunt copii de 0-3 ani, era logic, nu?); asta a fost ok
sucuri - zice ea Cappy; zic "da, cappy nectar sau fruttia, am studiat sambata ce aveti si e ok, astea sunt naturale"; zice ea " NU! pewntru copii nu pute da din alea! pentru copii luam Cappy la 2 l" Shocked zic " Nu! cappy la 2 l este 4% fruct si in rest chimicale! la varsta lor sigur nu! si pe meniu scrie clar suc natural!"; zice tipa "da, natural...dar tot la sticel de 2l! ca astea care le-ati vazut ies tare scump, la 25-30.000/sticla de 250ml" Shocked No ; adica platesc 37lei/copil si ma apuc sa ma zgarcesc la suc, mai ales la ce cantitrati enorme pot consuma niste copii asa de mici in 3-4 ore cat o sa dureze petrecerea Shocked ; isi imagina tanti cu pricina ca decat sa dau 1 leu in plus/copil o sa prefer sa-i indop cu chimicale Evil or Very Mad de parca nu mi-ar fi de ajuns ca oricum toate meniurile oferite de cluburile "pentru copii" din Timisoara servesc exclusiv junkfood! Evil or Very Mad . Am lamurit-o ca la copii se serveste suc natural! ne-a avertizat ca o sa ne taxeze in plus Rolling Eyes ...whatever!
tort - cu ce vrem tortul -...ceva desene animate; de exemplu pisicuta Marie din pisicile aristocrate; ...Pai, zice tanti - nu cred ca au asa ceva la cofetarie; ...no probleme; ne asteptam; ce anume au? sa stim si noi din ce alegem. ... Habar n-are Evil or Very Mad ; dar de tort se ocupa ei! nu ne ocupam noi...iar noi ar trebui sa alegem dintr-o oferta pe care nimeni nu e in stare sa ne-o prezinte... in final am ramas la un Tweety, care sunt sanse mari sa existe; dar am aflat care e cofetaria si o sa mergem la ei sa vedem oferta...si apoi le transmit exact ce model vrem (ocazie cu care o sa-i mai aduc aminte ca suc natural = suc cu continut de fructe minim 50%, fara consevanti, fara coloranti artificiali, fara arome artificiale! ...mai departe, putin imi pasa ce marca sau in ce forma de prezentare - sticle sau cutii, mari sau mici).

...si au mai fost multe alte puncte divergente, mai putin esentiale.
O sa ramanem la ei, dar sper sa nu ne enerva prea rau; locul e tare dragut, cu multe jucarii (sper sa ne lase jucariile, ca tanti spunea ca "daca sunt asa de mici copii, ele o sa scoata de acolo jucariile pentru copii mai mari" Shocked Shocked Shocked ma intreb la care se referea, ca sambata am fost cu Adri si era incantata de toate si chiar nu mi s-a parut niciuna inaccesibila pentru varsta ei...poate ne trezim ca cele mai faine jucarii lipsesc... ca o trimit pe tanti sa le aduca inapoi!)
diapunctc
diapunctc

Numarul mesajelor : 103
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  diapunctc Mar Feb 05, 2008 12:02 am

asteptam sa ne spui cum a fost!
Ne-am hotarat si noi; Club Pinguin ...o sa dam detalii dupa eveniment. La prima vedere ne-a placut mult...
diapunctc
diapunctc

Numarul mesajelor : 103
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty m-am hotarat

Mesaj  ioana Mier Ian 23, 2008 12:35 am

dupa lungi cautari, bineinteles luandu-ma dupa doleantele lui mihai o sa ii tin ziua nu la mall, nu la petto, nici in tramai, nici la childrens castle, nici la miniclub...apropo acolo e super vara caci au un parc superb... ci la o gradinita...
La Tom si Jerry, ei iti pun la dispozitie spatiul si tu faci ce vrei: aduci ce mancare vrei, poti sta linistit 3 ore si ei pot contacta animatori pesonaje din desene animate sau clovni pt 5 ron de copil sau spiderman pt fiti atente... 300ron!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Suspect
o sa va spun cum a iesit
ioana
ioana
Admin

Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 16/01/2008

http://www.scoalamamei.com

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  crista Mar Ian 22, 2008 3:13 am

dr.frunza a scris:Astazi am fost la o zi onomastica in tramvaiul McDonalds.
Cald, mancare a la Mac, jucarii care nu exista, baloane, un volan si mai ales nepriceperea fetelor care serveau si cica intretineau atmosfera.
Oare merita?
Recomandare:....?

Pe mine parca tot ce tine de McDonald's nu ma mai incanta deloc. Am primit de ceva timp un mail despre realitatea mancarii din Mc scrisa de un baiat ce a lucrat aclo ceva timp, si mi s-a facut foooarte rau pale Daca ati citi ce scrie, sigur ati zice ca mine...si eu care eram inainte fana Mc
crista
crista

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 44
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Tramvai McDonalds

Mesaj  dr. Lun Ian 21, 2008 1:16 am

Astazi am fost la o zi onomastica in tramvaiul McDonalds.
Cald, mancare a la Mac, jucarii care nu exista, baloane, un volan si mai ales nepriceperea fetelor care serveau si cica intretineau atmosfera.
Oare merita?
Recomandare:....?
dr.
dr.

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  diapunctc Sam Ian 19, 2008 5:30 pm

si noi vrem party!!! pentru ca luna viitoare o sa implinim 2 ani!

Dar din ce am gasit sunt foarte foarte foarte dezamagita - preturi mari (minim 30 lei/copil - si asta pentru 2 ore de party....si clar vrem mai mult) dar mai ales pentru ce se ofera. Sa exemplific: cartofi prajiti! cu snitele (deci tot prajite) s sucuri din gama Coca-Cola si Cappy - unii au totusi cappy nectar; dar de regula e cappy tempo - adica 4% fruct si in rest chimicale!

Poate la varste mai mari accepti mai usor meniuri junk-food pentru copii; dar la 2 ani sigur nu (si avem si invitati mai micuti!) si mi se pare aberat cand dai de cluburi pentru copii cu multe multe pretentii si preturi pe masura sa nu fie in stare sa iti ofere si o optinue mai sanatoasa (chiar daca ar costa si mai mult, dar macar sa existe).

E cineva care a facut un party organbizat de vreo firma din Timisoara, si care a fost si multulit de rezultat?
diapunctc
diapunctc

Numarul mesajelor : 103
Varsta : 46
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Party place!!!

Mesaj  dr. Joi Ian 17, 2008 10:34 pm

Poate aveti si alte locatii in vedere, ca sa am de unde alege....
dr.
dr.

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  Zdrenghea Alina Joi Ian 17, 2008 10:28 pm

Petreceri si Serbari copii sambata si duminica

tarife petreceri incepand de la 10 ron/copil
tarifele sunt orientative, depind de dorinta si cerintele parintilor si copiilor
tematici diverse (pirat, clovni, Alba ca Zapada, Harry Potter, teatru de papusi, etc)
animatori profesionisti
minidiscoteca, alte servicii suplimentare (poze, filme, artificii, transport etc.)
pentru parinti meniu si bauturi la alegere (bufet suedez sau meniu fix prestabilit)
fun-party/loc de joaca: 6 ron/ora (joaca educativa si supraveghere cu personal specializat, folosirea locului de joaca interior si a curtii, apa plata Cumpana la discretie)

Nu am fost personal niciodata
Sunt detalii de pe site
Zdrenghea Alina
Zdrenghea Alina
junior

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 39
Localizare : timisoara,mircea cel batran
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Dragut dar...

Mesaj  dr. Joi Ian 17, 2008 10:22 pm

Dragut dar... pretul cum e???
Am vazut ca isi fac reclama in reviste centrale asta inseamna ca ....au potential!!!
dr.
dr.

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty http://www.children-care.ro/index.php

Mesaj  Zdrenghea Alina Joi Ian 17, 2008 10:16 pm

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? 11_liv11
Zdrenghea Alina
Zdrenghea Alina
junior

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 39
Localizare : timisoara,mircea cel batran
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  dr. Joi Ian 17, 2008 10:08 pm

Am 5 ani si vreau sa tin petrecere de ziua mea. Unde sa o tin???
Ma ajuta cineva?
dr.
dr.

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Help!!! Unde sa imi tin ziua???? Empty Re: Help!!! Unde sa imi tin ziua????

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum