scoalamamei
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

+7
claudia31
lavinia
shmoop
Simona
Oana
adela
Zdrenghea Alina
11 participan?i

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Cresa-Gradinita Busy Bees Academy

Mesaj  MikiIgna Joi Iul 14, 2011 1:22 pm

Suntem o cresa-gradinita privata. Cresa-Gradinita privata Busy Bees Academy se afla in sector 2, zona Parcul Circului-Bld Tei.

Oferim servicii de calitate si functionam la standarde ridicate.
Targetul nostru sunt parintii care doresc sa ofere ceea ce este mai bun pentru copiilor lor.
Grupele de varsta sunt: 3luni-1an; 1-2ani;2-3 ani si 3-4 ani, urmand sa ne dezvoltam natural. Crestem alaturi de copiii nostri, mergem alaturi de ei de la cresa la gradinita Smile

Detalii pe site www.busybees.ro sau www.cresabusybees.ro.
Va asteptam cu drag la vizionarea spetiului.

Echipa BBA

MikiIgna
Vizitator


Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  adelarux Mier Mai 04, 2011 4:17 pm


Eu va recomand cu toata increderea cresa Little School. Echipa de acolo e coordonata de 3 medici, printre care si cunoscutul neuropsihiatru Cristian Andrei. Fiecare copil e inconjurat de caldura,atentie si multa rabdare care sa l ajute in dezvoltarea lui. Sunt primiti copii inca de la varsta de 6 luni. Copii sunt stimulati sa socializeze, sunt inclusi in programe de educare a simturilor si a emotiilor. Nu mai vorbesc de alimentatia sanatoasa si curatenie...Daca vreti aruncati-va o privire pe site ul cresei.

adelarux
Vizitator


Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Cresa extraordinara

Mesaj  adelarux Mier Mai 04, 2011 4:13 pm

Eu va recomand cu toata increderea cresa Little School. Echipa de acolo e coordonata de 3 medici, printre care si cunoscutul neuropsihiatru Cristian Andrei. Fiecare copil e inconjurat de caldura,atentie si multa rabdare care sa l ajute in dezvoltarea lui. Sunt primiti copii inca de la varsta de 6 luni. Copii sunt stimulati sa socializeze, sunt inclusi in programe de educare a simturilor si a emotiilor. Nu mai vorbesc de alimentatia sanatoasa si curatenie...Daca vreti aruncati-va o privire pe

adelarux
Vizitator


Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty MICII POZNASI- CRESA PARTICULARA

Mesaj  miciipoznasi Lun Mar 07, 2011 7:31 pm

www.micii-poznasi.ro

Cresa Micii Poznasi, cresa situata in zona Unirii, in spatele Hotelului Horoscop face inscrieri pentru grupa mini (3 luni- 12 luni), grupa junior (12 luni- 24 luni) si grupa mare (24 luni- 48 luni).

Pentru inscrierile lunii Martisorului beneficiati de o saptamana de acomodare GRATUIT.

Puteti accesa site-ul cresei pentru a vizualiza si celelalte Oferte Speciale.

Roxana Ionescu 0725.911.233

miciipoznasi

Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 07/03/2011

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty buna

Mesaj  timea Mier Dec 01, 2010 9:27 pm

as dori ei eu niste info despre crese in timisoara,zona aradului,circumvalatiunii,centru cetatii,deci nu prin sagului,eu stau in mehala,fetita mea are 3 luni acuma dar de la 6 luni trebuie sa am intorc la lucru,nu am de ales....daca se poate si la preturi ok,nu dispun de mai mult de 500 de ron pe luna
va multumesc

timea
Vizitator


Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Maria_C Joi Mai 27, 2010 2:00 pm

Eu am o fetita de 1 an si 2 luni, Patricia si am inceput s-o duc La Prichindei. O sa ma intoc la serviciu din iulie.
Gradinita asta e nou infiintata, de anul acesta, dar imi place cum trateaza copilasii. Pot sa aiba mare grija de ei si ii individualizeaza, nu trebuie sa faca toti acelasi lucru daca nu vor. Oricum au si un program comun.
Si pentru mine e bine ca au program de 7 ore, asa ca daca stau 6 la serviciu, am timp sa ajung si dupa ea. Very Happy
www.laprichindei.ro

Maria_C

Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 27/05/2010

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Roxana I Sam Mai 01, 2010 10:45 am

BRAVO DOMNILOR!



A fost foarte foarte inspirata inscrierea lui Philip (baietelul care apare in pozele de pe site) la CRESA ROXYBABY o luna si cheltuirea a 250 euro pentru a afla detalii si inspecta in amanunt cresa la care eu personal, fara ajutorul nimanui am muncit 2 ani de zile! Cred ca va simtiti foarte bine copiind ideile, programul, taxele, meniurile, chiar si denumirea grupelor BABY si JUNIOR!!!


ROXANA ION
Manager RoxyBaby Daycare

Roxana I
Vizitator


Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Cresa particulara pentru copiii de la 3 luni la 4 ani

Mesaj  angelsclub Vin Apr 09, 2010 12:22 pm

Suntem prima cresa de copii deschisa 24 de ore pe zi, 7 zile din 7. Mediul în care vom acomoda copilul dumneavoastră este sigur, primitor, curat, relaxat și cu multiple resurse. Oferim activități stimulante, bine planificate, atât în interior cât și în exterior, astfel încat să îndeplinim nevoile și interesele fiecăruia dintre copii. Gasiti detalii pe www.angelsclub.ro

angelsclub

Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 08/04/2010

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  adinalaz Lun Feb 22, 2010 10:21 am

draga Ramonitt atunci cand o sa-ti trebuiasca si tie bani ca sa ii dai copilului tau tot ce are nevoie, atunci o sa recurgi si tu la o cresa, mai ales daca parintii si socrii sunt la sute de km distanta. din pacate sunt o viitoare mama care va trebui sa se intoarca la servici in cel mai scurt timp ca sa castige destul cat sa-i ofere puiului ei tot ce are nevoie

adinalaz
Vizitator


Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty DE NECREZUT !

Mesaj  ramonitt Mier Noi 11, 2009 12:27 am

SUNT MAMICA UNUI BAIETEL DE 6 LUNI , PE CARE IL ADORAM SI EU SI SOTUL MEU ! AM INTRAT PE FORUM DOAR SA ALFLU CUM E CU DIVERSIFICAREA CE DAU MAMICILE BEBEILOR LOR SA PAPE !
DAR CITIND TOPICUL SUNT INGROZITA!!!!!!!!! FETELOR CUM POATE O MAMA SA ISI DEA LA CRESA PUIUL LA DOAR 6 LUNI !?????????? DE NECREZUT !!!!!!!! EU NU IMI POT LASA PUIUL NICI CU MAMA MEA MAI MULT DE 3 ORE SA MERG SA REZOLV NISTE PROBLEME , NU NUMAI PENTRU CA IMI ESTE DOR DE EL DAR SI PENTRU CA MA GANDESC CE SIMTE EL GANDINDUSE LA MINE. PANA LA 1 AN BEBELUSI AU NEVOIE DE MAMI CA DE ARER . IMI VINE SA PLANG DE MILA COPILASULUI ALA , PE CARE MAMA LUI VREA SA IL DEA LA CRESA ! SI NU EXISTE EXPLICATIE SAU ARGUMENT CARE SA MA CONVING CA ASA TREBUIE ! CAND FACI UN COPIL TE GANDESTI INAINTE DACA POTZI SA II DAI TOTUL SAU NIMIK !

ramonitt
Vizitator


Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Pt alina

Mesaj  porumbel Sam Feb 07, 2009 2:41 pm

Buna
Spune-mi te rog mai ai bebe-ul la Planeta Piticilor? esti la fel de multumita?
sau...?
Am si eu un bebe de 1 an si 4 luni si cochetez cu ideea de a ma intoarce la lucru .
Poti sa imi dai detalii ca pari multumita din ceea ce ai scris??//

porumbel

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 23/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty pentru simona

Mesaj  claudia31 Lun Ian 05, 2009 8:48 pm

Buna. Am inteles ca fetita ta merge la gradinita Barbie. As vrea sa stiu daca esti multumita. Eu am un bebel de 1 an si 10 luni pe care vreau sa-l duc din februarie si gradinita pare interesanta. Mi-ar fi de mare folos parerea unei mamici care isi duce copilasul acolo. Multumesc.
claudia31
claudia31

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 05/01/2009

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Oana Mier Noi 05, 2008 1:49 pm

pentru lavinia:

am subliniat ca este parerea mea in raidul facut la crese care iau copii mai mici de 1 an. spatiul pentru copiii de sub 1 an nu este deloc adaptat necesitatilor unei grupe de 4-5-6 copii, sa fim seriosi. e mic "locul de joaca pentru copiii mici"; un copil care invata la 1 an sa mearga, are nevoie de spatiu, nicidecum de o camaruta. si in care mocheta era si jerpelita (Laura, sefa, s-a scuzat: "o sa o schimbam"). catering? si de la Pret-a-Manger... come on... am pretentii, totusi, eu gatesc in fiecare zi pentru ai mei, mancare proaspata.
referitor la exprimare: "puradel" este o forma de alint "Copil mic; prichindel; prâslea" (vezi DEX). acasa la mine este o atmosfera de distractie continua, cu PURADELUL meu, cu Moise, sotul meu, cu toti cei dragi. pentru ca asta e scopul nostru: sa ne distram impreuna, prin cuvinte, prin joaca, nu sa stam seriosi si sa invatam la 1 an si ceva... multimi, scheme logice, algoritmuri. de aici si diverse alinturi.

eu am pretentii de la o gradinita in primul rand pentru ca am pretentii de la mine! nu ma dau in laturi sa gatesc, sa spal, sa fac curatenie PENTRU FAMILIA MEA. asadar, am pretentia ca unde-l dau pe Tudor sa am aceleasi conditii. nu vreau excelenta, diplome si lauri pe pereti, vreau confort, curatenie, mancare gatita acolo, caldura si sinceritate. si astea vin numai daca esti tu, ca patroana, pe acest model, sa nu faci rabat la nimic, mai ales pentru copii.

inca o data subliniez: Taramul Copiilor este o cresa/gradinita formata exact pentru Calea Sagului.

mentiune / atentie la exprimare:
- "...ve-ti da vina pe gradinita, oricare ar fi ea..." VETI este un verb auxiliar, ce ajuta la formarea viitorului (veti da, veti face, veti drege...).
- "...nu copii nostrii..." corect: "copiii" este si la plural si articulat cu articol hotarat "i"; "nostrii": NU se formeaza niciodata cu 2 "i".

aici e de studiat, dar iti recomand o carte de gramatica serioasa Smile
Oana
Oana

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 46
Localizare : Timisoara, Take Ionescu
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty crese particulare

Mesaj  lavinia Mar Noi 04, 2008 10:24 pm

TANTI care nu este multumita de TARIMUL COPIILOR,puradel este copilul d-voastra, nu copii nostrii care se afla la aceasta gradinita care are rezultate minunate.Atentie la exprimare ca s-ar putea sa isi insuseasca si puradelul d-voastra acest limbaj si ve-ti da vina pe gradinita, oricare ar fi ea.
fetita mea este acolo de 2 ani si spre deosebire si prin comparatie cu un copil de la stat si unul de la Montessori ,ati fi uimita sa auziti ce limbaj are si cum a invatat ea la gradii de multimii,cifre,mijloace de locomotie ,etc.nu are rost sa insir aici tot ce stie copilul meu de la aceasta gradinita care respecta cu strictete programa ministerului.
eu personal prefer un spatiu mai mic si plin de caldura omeneasca cu ingrijitoare si educatoare minunate cum sunt la aceastra gradinita decit acrituri cum am vazut la alte gradinite pe la care m-am tot perindat.

lavinia

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 04/11/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Zdrenghea Alina Joi Iun 19, 2008 9:31 am

Da e super,doar ca fetele de acolo se sperie daca plange Raz,si ma suna disperate,asta nu imi place.
De cate ori se supara Raz ma suna toata lumea de la fetele care au grija de el pana la directoare,si toti sa anunta ca Raz ii suparat.
Dar e de inteles pt ca ii cel mai mic de acolo,majoritatea au peste 1 an jumate.
Sunt copii de toate varstele pana la 6 ani,cred ca am vazut si mai mari.
Si se joaca toti impreuna.
In ultimul timp nu l am mai dus , sta mai mult cu noi.
Ne e asa drag de el ca nu mai vrem sa il ducem, dar din 09 e musai ca il ia la gradi,il baga in prima grupa tot acolo la planeta piticilor,il baga cu cei de 2 ani.
Acum ne e mai usor cu el,se da jos din pat si se duce unde vrea el,e independent Laughing .
Si a dat drumul in picioare si pleaca de langa noi,se intoarce se suie in pat se da jos, e baietel Very Happy Mai nou ne raspunde la intrebari : da da sau nu nu.
si ne striga :heiii
Zdrenghea Alina
Zdrenghea Alina
junior

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 39
Localizare : timisoara,mircea cel batran
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  shmoop Mier Iun 18, 2008 10:56 pm

Alina, a trecut ceva de cand Razvan merge la Planeta Piticilor. Cum este ? Ii place ? Esti multumita ?
shmoop
shmoop

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 45
Localizare : TM, zona Ciarda Rosie
Data de inscriere : 30/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Zdrenghea Alina Sam Mai 10, 2008 8:41 pm

te invitam in parc sa iti demonstram Very Happy
si apoi la o cafa,praji sau ceai,ce doresti tu Very Happy
Zdrenghea Alina
Zdrenghea Alina
junior

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 39
Localizare : timisoara,mircea cel batran
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty pt. Z.Alina

Mesaj  Nicola 7 Sam Mai 10, 2008 7:33 pm

chiar face tot ce spui, la numai 8 luni??????????? nu prea as crede..........

Nicola 7
Vizitator


Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Zdrenghea Alina Vin Mai 09, 2008 10:37 am

da cred ca i au,negociezi pretul
razvan are 8 luni ,dar face la olita,merge in picioare,papa singur din sticla,si doarme singur,poate de aia le a fost ok sa il ia
Zdrenghea Alina
Zdrenghea Alina
junior

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 39
Localizare : timisoara,mircea cel batran
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  shmoop Vin Mai 09, 2008 10:08 am

Iau copii chiar si de 6 luni ? Ce preturi au ?
shmoop
shmoop

Numarul mesajelor : 7
Varsta : 45
Localizare : TM, zona Ciarda Rosie
Data de inscriere : 30/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Zdrenghea Alina Vin Mai 09, 2008 8:31 am

Razvan are 8 luni o sa mearga la www.planetapiticilor.ro imediat ce incep eu lucru.
A mai mers pana acum 1 data,ia placut mult nu a mai vrut sa plece.
Zdrenghea Alina
Zdrenghea Alina
junior

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 39
Localizare : timisoara,mircea cel batran
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Simona Vin Apr 11, 2008 1:51 pm

Am fost azi la gradinita Barbie Fan ClubTimisoara si o ia pe Valeria la program scurt. Valeria are 1 an si 8 luni. 
Pentru ca am avut analize facute  recent am reusit sa ne facem dosarul si mergem de luni la gradi. Nu stiu cum o 
sa reactioneze Valeria la 4 ore dar azi nu reuseam sa o mai scot afara din gradinita. Eu imi faceam griji ca nu 
vrea sa stea. I-am tot povestit in ultima vreme ca o sa mearga la gradi la copii si cand am dus-o acolo nu intelegea 
de ce nu ramane. Am cautat ceva cu program scurt pentru ~ 4 luni pana la toamna, ca sa o duc la toamna la
cresa de stat la 8 ore. Eu am mai avut o repriza de cautari acum un an, am vrut sa o dau pe Valeria la gradi/cresa cu program scurt pentru acomodare si nu am gasit nimic atunci, doar crese de stat pentru care trebuia sa fac cerere de cand am nascut. Din fericire s-au mai deschi ceva gradi de atunci.
Simona
Simona

Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Oana Joi Apr 10, 2008 2:52 pm

Gradinita Barbie Fan Club Timisoara

• Grupa Junior pentru copii cu varsta intre 1 si 3 ani.


asta zic ei pe site, si iute am fugit la ei, si cu recomandarea sefei mele, care are deja baietelul acolo si e foarte multumita. si... de fapt nu iau copii mici, decat de la 1 an si jumatate!!! motivatia:" SUNT PREA MICI " Shocked pai atunci de ce scrieti pe site ca luati si prichindei de 1 an???

nu mi-a placut atitudinea asta, dar se pare ca are mare cautare gradinita, e plina si fac deja programari pentru septembrie.
Oana
Oana

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 46
Localizare : Timisoara, Take Ionescu
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty gradinita particulara care ia bebei de la 1 an

Mesaj  Simona Joi Apr 10, 2008 2:04 pm

ce m-a impresionat pe mine din ce am vazut este gradinita barbie:
-bucatarie proprie
-psiholog
-asistent medical
-bazin si profesor inot
-program pe tot parcursul anului
-avizul ministerului educatiei si cercetarii
-Supraveghere video
sistem de monitorizare a activitatii prin supraveghere video. sistemul functioneaza 10 ore pe zi (informatia este stocata timp de o saptamana) si va poate oferi inca o garantie a faptului ca prescolarii nostri sunt "pe maini bune".
......................................................................................
http://www.gradinita-barbie.ro/pages/gradinita-barbie1.htm
informatiile pe care le-am primit eu de la ei:
costul gradinitei este in functie de programul ales:

• program scurt pana la ora 12,30
(mic dejun si gustarea de ora 11 incluse), fara masa de pranz - 105EURO/luna

• program scurt cu masa de pranz, pana la ora 13,30 - 130 EURO/luna

• program lung pana la ora 18 (mic dejun, prinz si 2 gustari incluse) - 160 EURO/luna

pentru alte detalii va stam cu placere la dispozitie,

Mirela Lucaciu

Va asteptam la gradinita!

Gradinita Barbie Timisoara
Gradinita particulara cu predare in limba germana si engleza.

Str. Ulpia Traiana nr. 25 Timisoara,
tel: 0256-292.185
0745-515.299.

gradinita.barbie@gmail.com
www.gradinita-barbie.ro


 Avand in vedere ca este aproape de mine nu trebuie sa cheltui bani pe drum care se adauga la costurile gradinitei sau cresei.
Daca duc copilul acolo revin cu informatii.


Ultima editare efectuata de catre Simona in Vin Apr 11, 2008 9:51 am, editata de 1 ori
Simona
Simona

Numarul mesajelor : 120
Data de inscriere : 05/02/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Oana Vin Mar 28, 2008 12:30 pm

am continuat cercetarile pentru cresa/gradi:

Gimini : tanti de acolo, chiar the boss, Camelia Lipoczi, mi-a spus ca pentru septembrie mai sunt locuri. ia numai copii de la 1 an si jumatate, dintr-un motiv cat de cat simplu: alimentatia. un bebelache de 1 an, cum e Tudor, nu papa "soldatei", inca e pe papa de bebei, adica fructe cu/fara branzica dimineata. ori, la cresa/gradi, la micul dejun e deja cu paine, crenvusti, parizer, ce o mai fi... pe scurt: nu fac nici o papa speciala de puradei, sunt toti la marea gramada. asta e principiul de la Gimini, macar are o explicatie.
Children Care : nu sunt locuri, sunt 9 patuturi de toate si nici un loc liber. 9 patuturi zic pentru din astia mici. e OK ca sunt putini, se pot ocupa mai bine de ei, dar sunt putine comparativ cu solicitarile. nici din toamna nu e sigur ca se elibereaza ceva, trebuie sa promoveze o serie, sa avanseze cu grupele. noi ne-am inscris la Children Care, urmeaza sa vad si la Gimini.
deocamdata TREBUIE sa ma intorc la lucru (money talks!) si am in vedere varianta cu bona, asta e!
Oana
Oana

Numarul mesajelor : 11
Varsta : 46
Localizare : Timisoara, Take Ionescu
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ? Empty Re: Cresa particulara care ia bebe de 6 luni ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum