scoalamamei
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Aquagym pentru gravide

5 participan?i

In jos

Aquagym pentru gravide Empty Frumusetea Maternitatii_Fotografii

Mesaj  Mihaela Nazarie Dum Ian 24, 2010 5:22 pm

Pentru viitoarele mamici!

Perioada sarcinii este o perioada absolut speciala in viata unei femei si sentimentele materne pe care le are o viitoare mama sunt unice. Se produc multe schimbari pe perioda sarcinii iar frumusetea unei femei este cu adevarat speciala in perioda maternitatii. Eu vin cu o invitatie ptr voi si anume, o sedinta foto in studio insarcinata, pe care sa o pastrati toata viata!
Aici puteti admira un exemplu: Roxana, insarcinata in luna a 9a.

http://mihaelanazarie.blogspot.com/2010/01...ate-roxana.html

Daca v-ati dori o amintire la fel va rog sa-mi scrieti la adresa: creativecinephoto@yahoo.com
Ma gasiti in Bucuresti si Bacau.
Mihaela Nazarie
Mihaela Nazarie

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Bucuresti, Bacau
Data de inscriere : 24/01/2010

http://www.creativecinephoto.com

Sus In jos

Aquagym pentru gravide Empty Re: Aquagym pentru gravide

Mesaj  aidaramo Mar Mar 04, 2008 5:00 pm

Georgiana, eu am nascut la Bega cu dr Bran Daniel. Ce pot sa iti spun este ca nu am dat nici un ban la asistente sau infirmiere, s-au purtat foarte frumos cele de la femei. La copii au fost doua asistente mai figurante, care probabil ca au asteptat ceva, dar dupa ce le-am spus ca ma pun sa matur cu ele pe jos prin spital si am urlat putin la ele, s-au purtat si ele frumos Twisted Evil . Eu am ajuns la concluzia ca sunt doua variante, ori faci putin pe nebuna si "intri" in ele, ori dai bani; eu am optat pentru prima varianta, din simplul motiv ca nu am dat si nu dau spaga!!!!!!!!! Medicul meu are tarife la cabinet, da si chitanta, asa ca........ trage tu concluziile. Despre doctorita ta, nu stiu sa iti spun nimik, poate stie altcineva.
Sper ca ti-am fost de folos. Wink
aidaramo
aidaramo

Numarul mesajelor : 23
Varsta : 42
Data de inscriere : 15/02/2008

Sus In jos

Aquagym pentru gravide Empty preturi

Mesaj  dr. Dum Feb 03, 2008 12:44 am

Draga Geirgiana, ne bucura interesul tau pentru a merge la bazin si a face aquagym. Preturile sunt afisate pe pagina www.scoalamamei.com unde sunt descrise...abonamente. Locul de desfasurare este Sc Gen 30 din zona Soarelui. Cat despre celelate intrebari, isi vor gasi raspunsul pe forum la bazin sau la cursuri.
Te asteptam.
PS. incercam ca acest forum sa aiba cat mai multi utilizatori, suntem la inceput si de aceea asteptam colaborarea voastra
dr.
dr.

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 16/01/2008

Sus In jos

Aquagym pentru gravide Empty unde e aquagym?

Mesaj  georgiana Sam Feb 02, 2008 8:45 pm

hello,

ma intereseaza unde anume in timisoara e aquagym si cam ce preturi sunt/sedinta.
mersi.

aaaa... am uitat sa va spun cate ceva despre mine Very Happy, sunt insarcinata in luna a 6-a si sunt o proaspata cursanta la scoala mamei Smile, o sa ne vedem lunea de acum incolo la cursurile ioanei pentru ca abia am facut primul curs din pachetul de 5 Smile.

o am pe doama dumitrascu ca si ginecoloaga, si ... banuiesc ca o sa nasc la maternitatea bega pentru ca acolo lucreaza... m-ar interesa daca stiti cate ceva despre ea, sau despre bega... etc. Smile

mai scriu aici chiar daca e cam "off-topic": stiu ca se dau "atentii" pentru ca toate sa mearga bine la nastere, m-ar interesa cam ce "tarife" se practica, cat/cui/cand se da Smile

va multumesc pentru informatii.
georgiana
georgiana

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/02/2008

Sus In jos

Aquagym pentru gravide Empty Re: Aquagym pentru gravide

Mesaj  adriana_dh Vin Ian 25, 2008 2:25 am

nu ne-am intalnit fiindca eu pe vremea aceea nu stiam sa se faca in timisoara aquagym pentru gravide, si oricum nu am fost la nici unul dintre bazinele unde ai organizat tu sedinte. am aflat de scoala mamei junior doar cand am inceput sa caut inot pentru Lorand, dupa ce am descoperit treaba cu rahitismul. oricum, e bine de stiut ca exista acum in timisoara posibilitati de aquagym ata pentru gravide, cat si pentru bebei.
adriana_dh
adriana_dh

Numarul mesajelor : 62
Varsta : 44
Localizare : Timisoara, Cal. Aradului
Data de inscriere : 23/01/2008

Sus In jos

Aquagym pentru gravide Empty aquagym gravide

Mesaj  ioanav Joi Ian 24, 2008 7:29 pm

imi pare bine ca inotul ti-a priit in timpul sarcinii... curios este ca nu ne-am intalnit caci aqugym cu gravidutze fac de 3 ani... drept e ca am schimbat bazinul...

ioanav
Vizitator


Sus In jos

Aquagym pentru gravide Empty Aquagym pentru gravide

Mesaj  adriana_dh Joi Ian 24, 2008 7:01 pm

Eu am fost la bazin din luna a 4-a pana in luna a 8-a. Ce as vrea sa spun despre asta e ca ma simteam excelent de fiecare data - veneam obosita de la serviciu, mancam putin si plecam e jos pana la bazin (plimbarea obligatorie), acolo ma simteam in al noua-lea cer, super relaxata, binedispusa, usoara ca un fulg (nu grea ca o elefantica) iar apoi veneam rupta de obosita acasa. nu regret nici un moment ca am facut acele ore de aquagym in timpul sarcinii. nu pot sa spun daca m-au ajutat sau nu in vederea nasterii; cert este ca am nascut destul de repede si nu foarte greu.

insa, la vremea aceea, pentru mine a fost o problema faptul ca nu stiam exact ce exercitii sa fac in apa; instructoarea respectiva nu mai facuse cu gravide, asa ca eu imi stabileam singura ritmul ca sa nu ma suprasolicit, iar anumite exercitii nu le faceam deloc (de ex. cele pentru talie Very Happy ). oricat am cautat pe internet, nu am gasit nimic clar despre ce trebuie sa faca o gravida in apa. dar per ansamblu, parerea mea este ca aquagym este extraordinar pentru gravide - atat pentru tonusul fizic, cat si pentru cel psihic, mai ales daca exista si un instructor care sa indice exercitii specifice.

legat de conditii si de probleme, eu pot sa spun ca am fost multumita de conditiile din centrul respectiv si nu m-am imbolnavit de nimic, nici macar nu am racit (am mers la bazin din ianuarie pana in aprilie).
adriana_dh
adriana_dh

Numarul mesajelor : 62
Varsta : 44
Localizare : Timisoara, Cal. Aradului
Data de inscriere : 23/01/2008

Sus In jos

Aquagym pentru gravide Empty Re: Aquagym pentru gravide

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum