viroza? help

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

atentie!!!

Mesaj  dr. la data de Lun Mar 10, 2008 12:13 am

Reactivitatea organismului dupa adm unui vaccin scade pt o scurta per de timp, perioada favorabila unei raceli banale (tuse, stranut, muculeti) ,de aceea atentie: simptomatice, lichide, stat in casa si nimeni racit in preajma.Daca starea se prelungste,in ciuda tratamentului, trebuie reevaluata starea clinica a puiutului(febra, tuse persistenta, muculeti cu aspect urat, nas infundat, tulb de respiratie, raguseala etc).
dr.

Numarul mesajelor : 73
Data de inscriere : 16/01/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: viroza? help

Mesaj  iuliacampean la data de Dum Mar 09, 2008 9:44 pm

Nu imi raspunde la tel pentru ca e plecata din tara. Dar am reusit sa vorbesc cu Ioana si m-am mai linistit:-) Mi-a zis sa-i pun picaturi in nas si sa-i dau nurofen. Iar daca stranutul se transforma in tuse sa ii dau sirop de tuse. Mi-a explicat ca dupa vaccin organismul lui lupta si atunci devine mai sensibil la orice, virusi de ex.

iuliacampean

Numarul mesajelor : 16

Sus In jos

Mesaj  Zdrenghea Alina la data de Dum Mar 09, 2008 8:47 pm

Si noi imediat dupa vaccinul de 6 luni am racit,nu stiu care ii faza.
Tot muci ,tuse,il deranjeaza in gat,e marait si furios,pe langa astea o mai facut si alergie la spori de mucegai.
Noi facem aerosoli,sirop pt tuse,si tratament pt alergie.
Dar dr tau nu iti raspunde la telefon?
Zdrenghea Alina
junior

Numarul mesajelor : 131
Varsta : 33
Localizare : timisoara,mircea cel batran

Sus In jos

viroza? help

Mesaj  iuliacampean la data de Dum Mar 09, 2008 5:53 pm

Tudor (7 luni) a inceput de ieri sa tuseasca si sa stranute destul de des, poate de 2-3 ori la 2 ore. Tusea pare a fi din gat, ca si cum l-ar deranja ceva. Febra nu a facut dar e nelinistit si nu doarme prea bine. S-a trezit si noaptea si avea nasul cam plin. Joi am facut vaccinul de 6 luni si s-a uitat dr lui si in gat si era curat. Problema mea e ca dr lui e plecat din localitate saptamana viitoare si nu are cine sa-l consulte si nu as vrea sa astept atata. Ce as putea sa-i dau? Poate sa fie o reactie la vacin?

iuliacampean

Numarul mesajelor : 16

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum